baneris
Get Adobe Flash player
header
nuotrauka

Anželika Starikovič
Mob.: +370 645 03256

paštas
facebook

Partneriai

capital butai vilniuje butu nuoma vilniuje namai vilniuje sklypai vilniuje.png patalposvilniuje i love loft

PATARIMAI PARDAVĖJAMS IR PIRKĖJAMS

PATARIMAI PARDAVĖJAMS PATARIMAI PIRKĖJAMS

PATARIMAI PARDAVĖJAMS

Kodėl geriau, kai parduoda brokeris, o ne savininkas?

 • Brokeris yra savo srities specialistas – profesionalas, todėl jo sukauptos žinios bei patirtis palengvina bei užtirina kokybišką bei greitą NT pirkimą-pardavimą. Brokeris savo žiniomis bei kompetencija padeda klientui rasti geriausius sprendimus, objektyviai įvertina galimybes, sudaro sąlygas susitarti ir sklandžiai įvykdyti derybas.
 • Patikimas bei teisingas kainos nustatymas, atliekant rinkos kainų analizę ne tik iš rinkoje esančių pasiūlymų, bet ir naudojant RC duomenis bei savo žinias. Nustačius neteisingą kainą, objektas praranda pirkėjų srautą, kurie vėliau, net ir sumažinus kainą, nebegrįžta, nes objektas jiems tampa nebeptrauklus.
 • Brokeris niekada nevertins subjektyviai, t.y. jokių prisiminimų, investuoto darbo ir pan.
 • Brokeris žino kaip teisingai pateikti objektą, jį nufotografuoti, patalpinti internete, taip kad šis būtų pastebimas ir patrauklus pirkėjui.
 • Brokeris reguliariai domisi skelbimais, stebi skaitytojų lankomumą, užsakinėja reklamą ne tik internete, bet ir daugelyje kitų papildomų šaltinių: apie tai praneša į agentūrą besikreipiantiems pirkėjams, kitoms NT agentūroms.
 • Pardavinėjant objektą brokerio pagalba sutaupysite laiko:
   • brokeris apžiūrai atveda tik motyvuotus klientus, o tai taupo jūsų laiką;
   • brokeris tam skiria daug daugiau laiko nei savininkas, nes tai yra brokerio darbas.
 • Brokerio įgūdžiai padės apžiūros metu patraukliai pateikti objektą pirkėjui. Pirkėjas turi įsivaizduoti jau esąs būsto šeimininkas.
 • Brokerio turimi kontaktai padės daug sklandžiau sutvarkyti visus reikiamus dokumentus.
 • Brokeris visada seka besikeičiančią rinką ir žino, kokie objektai vilioja pirkėjus, kaip juos geriau pateikti, padaryti išskirtinius. Objektas patraukliausias būna pirmas dvi savaites, todėl tinkamas jo pateikimas yra būtinas.
 • Brokeriai organizuoja „Atvirus namus“, todėl tai pritraukia pirkėjus, sukuria tarp jų konkurenciją ir butas parduodamas daug greičiau.
 • Brokeriai sudaro parduodamo objekto marketingo veiksmų planą, kuris jau yra patikrintas ir efektyviai veikia, o savininkas tam įgyvendinti neturi nei įgūdžių, nei galimybių.
Į viršų

Kaip paruošti būstą pardavimui?

Prieš pateikiant būstą rinkai, turbūt pirma mintis, šaunanti Jums į galvą, kad būtų gerai jį sutvarkyti ar atlikti smulkų remontą. Sveikiname, jei apie tai pagalvojote. Vadinasi, jums svarbi pirkėjų nuomonė apie Jūsų būstą.  Tačiau yra dar keletas dalykų, kuriuos, prieš pradėdami pardavimo procesą, būtinai turite sutvarkyti.


Neapmokėtos sąskaitos namo bendrijai ar komunalinių paslaugų teikėjams. Jei turite įsiskolinimų elektros, dujų, šilumos, šalto ir karšto vandens tiekėjams, būtinai apmokėkite šias sąskaitas.  Dažnai pirkėjai paprašo pateikti tokius įrodymus, todėl tam jau būsite pasiruošę. 


Dokumentų tvarkingumas. Įsitikinkite, jog visi būsto dokumentai yra tvarkingi. Ar sklypui, ant kurio stovi jūsų namas, atlikti visi reikalingi matavimai? Ar turite banko leidimą parduoti butą, kuriame šiuo metu gyvenate? Ar jūsų turtas nėra areštuotas dėl kitų jūsų turimų įsipareigojimų kreditoriams? Ar yra kokių nors teisinų apribojimų? Prieš turto pardavimą visą šią informaciją svarbu tiksliai žinoti, kitu atveju, galite tik veltui sugaišti laiką reklamuodami ir rodydami savo būstą potencialiems pirkėjams. Šią svarbią informaciją geriausiai galėtų patikrinti profesionalus nekilnojamojo turto brokeris.


Kainos nustatymas. Svarbu, jog jeigu jau nusprendėte parduoti savo turtą, turite nuo jo atsiriboti ir emociškai. Tai reikšia, jog šį turtą reikia vertinti tik kaip prekę, kuri bus pasiūlyta rinkai. Toks požiūris padės nustatyti teisingą kainą, taip pat lanksčiau derėtis su potencialiais pirkėjais. Galiausiai, nejausite nereikalingų sentimentų ir lengviau susirasite naują būstą.


Kaip fotografuoti objektą?
Parduodant nekilnojamąjį turtą, viena iš pagrindinių reklamos ir pirkėjų paieškos priemonių yra objekto pristatymas internetinėse svetainėse. Čia svarbu perteikti būsto privalumus ir atskleisti jo išplanavimą. Būsto nuotraukos turi patraukti potencialaus pirkėjo dėmesį,  taip pat parduodamą turtą išskirti iš daugelio kitų, panašių parduodamų butų ar namų, todėl, norint perteikti kokybišką objekto vaizdą, rekomenduojame atlikti keletą veiksmų.


Fotoaparatas. Pasirūpinkite geru fotoaparatu, trikoju stovu, papildoma blykste.  Kadangi patalpose esančio apšvietimo vis tiek neužteks, norėdami padaryti geros kokybės nuotraukas, būtinai naudokite trikojį. Jei galvojate apie fotografavimą paprastu buitiniu fotoaparatu su paprasta blykste, galite net nebandyti: vis tiek nepavyks išgauti kokybiškų ir šviesių nuotaukų, o prastos nuotraukos sugadins skelbimą ar prezentaciją. Taip pat svarbu turėti plačiakampį objektyvą, kuris į matymo lauką apimtų visą fotografuojamą patalpą.


Fotoaparato parametrai. Prieš fotografuojant, svarbu suderinti fotoaparato parametrus.  Diafragma ir ekspozicijos laikas turi atitikti kambario apšvietimo lygį. Problema ta, kad daugelyje buitinių fotoapartų nėra galimybės tinkamai nustatyti šiuos parametrus, o investuoti į daug kainuojančią įrangą vieno būsto fotografavimui irgi neverta.  Tuomet geriausia išeitis – profesionalaus fotografo paslaugos, kurios kainuotų vidutiniškai 300 – 400 Lt. Turint omenyje, kiek kainuoja nekilnojamasis turtas, ši paslauga nėra jau tokia brangi. Prisiminkite, kiek teko sumokėti už „smulkų“ automobilio remontą prieš parduodant jį. Jei turto pardavimu rūpinasi brokeris, dažniausiai jis turi visą reikalingą įrangą ir yra įgudęs fotografuoti patalpose.


Erdvė. Sutvarkykite savo būstą. Išneškite nereikalingus daiktus, baldus. Paslėpkite asmenines smulkmenas, pvz.: nuotraukas, diplomus, higienos reikmenis vonios kambaryje ir t.t. Perstumkite baldus, suteikdami patalpai daugiau erdvės.  Apskritai patalpose turėtų būti kuo mažiau baldų.


Apšvietimas. Prieš būsto fotgrafavimą, pakeiskite visas perdegusias lemputes. Fotografuojant dažniausiai ir taip trūksta natūralios šviesos, o nuotraukose perdegusios šviestuvų lemputės sudaro blogą įspūdį apie būstą. Fotografuoti geriausia dienos metu, ypač kai lauke saulėta. Tuomet netruks natūralios šviesos, spalvos atrodys taip pat natūraliai. Fotografuodami kambarius, būtinai uždekite visus juose esančius šviestuvus. Šviesūs kambariai atrodo erdvūs ir jaukūs, be to nebus tokio didelio skirtumo tarp iš lauko patenkančios šviesos  ir vidaus apšvietimo.


Fotografavimo kampas ir apimtis. Fotografuodami stenkitės apimti kuo įmanoma didesnę patalpos dalį. Tam ypač pasitarnauja plačiakampis objektyvas. Taip pat patalpą fotografuokite iš visų kampų. Geriausias nuotraukas išsirinksite vėliau. Fotografuodami vieną kambarį, uždarykite kitų patalpų duris. Aišku, į kadrą neturėtų pakliūti šeimos nariai ar naminiai gyvūnai. Svarbu išlaikyti vertikalias ir horizontalias linijas. Tuomet patalpos atrodo neutraliai. Fotografavimas kreivu kampu labiau tinka automobilų reklamoms, o ne buto pristatymui.


Nuotraukos informatyvumas. Daromos nuotraukos turi būti informatyvios.  Jei kadre matomas vien tik langas arba durys į koridorių, tokia nuotrauka neperteiks jokios informacijos apie būstą. Vertėtų stambesniu planu nufotografuoti įdomesnes būsto detales: menišką skulptūrą, subtilias interjero detales, jų apšvietimą.

Į viršų

10 dažniausiai pasitaikančių fotografavimo klaidų

 1. Neįjungiami šviestuvai, esantys patalpose, o naudojama tik blykstė. Tokiu atveju gaunamos tik blyškios ir nepatrauklios nuotraukos.
 2. Fotografuojama tamsiu paros metu, tad spalvos atrodo nenatūraliai.
 3. Nuotraukose matomas įjungtas televizorius.
 4. Į kadrą patenka žmonės, naminiai gyvūnai.
 5. Vonios kambaryje išdėliotos higienos priemonės, sukabinti rankšluosčiai.
 6. Pakeltas klozeto dangtis.
 7. Fotografuojama priešais langą, todėl patalpa atrodo tamsi, o langas pernelyg šviesus. Taip atsitinka ir dėl netinkamo apšvietimo.
 8. Neišlaikomos vertikalios ir horizontalios linijos, patalpa atrodo nenatūraliai.
 9. Daromos neinformatyvios nuotraukos.
 10. Nuotraukose matoma daug asmeninių savininkų daiktų – nuotraukų, diplomų,  drabužių, batų ir t.t.
Į viršų

Kainos nustatymas

Viena iš sėkmingo būsto pardavimo sąlygų yra teisingas kainos nustatymas. Nepervertintas būstas sulaukia daugiau pirkėjų susidomėjimo, taigi didėja ir tikimybė sėkmingai jį parduoti. Taip pat praktiškai neįmanoma parduoti būsto mažesne nei rinkos kaina. Tokiu atveju pirkėjų susidomėjimas bus toks didelis, jog anksčiau ar vėliau kažkuris iš jų šią kainą kilstelės. Antra vertus, jei būstas bus pervertintas, pirkėjų susidomėjimo jis gali išvis nesulaukti.
Taip pat svarbu suprasti, ką reiškia sąvoka „rinkos kaina”. Rinkos kaina – tai tokia nekilnojamo turto objektų kaina, kuria vyksta sandoriai.
Kokiais būdais galima nustatyti nekilnojamo turto objekto rinkos kainą?
Dažniausiai naudojamas ir daugeliui žmonių prieinamiausias būdas – tai konkurencinių pasiūlymų lyginimas internete. Deja, šiuo būdu nustatant būsto rinkos kainą gaunama didžiausia paklaida, nes skelbiama kaina dar negarantuoja, jog sandoris ivyks. Jei internete yra nemažai pervertintų kurios nors srities objektų skelbimų ( pvz., 2 kambarių butų Antakalnyje), tuomet susidaro iškreiptas tos rinkos dalies vaizdas, tad kiti pardavėjai, remdamiesi šia informacija, taip pat pervertina savo būstus.

Yra daug patikimesnis būdas, kuriuo naudojasi nekilnojamo turto brokeriai ir nepriklausomi vertintojai. Tai –objekto kainos analizė, remiantis registrų centro duomenimis apie įvykusius sandorius. Registrų centro pateikiamoje informacijoje matomos tikslios parduotų būstų kainos. Aišku, norint išvengti mokesčių, pasitaiko netikslumų dėl tyčia sumažintų kainų, tačiau tokie atvejai reti. Kadangi registrų centro duomenys paprastam gyventojui yra neprieinami, norint pasinaudoti šiuo kainos nustatymo būdu, vertėtų kreiptis į nekilnojamojo turto brokerį.

Dar vienas rinkos kainos nustatymo būdas, kuriuo naudojasi brokeriai, tai – objektų pristatymas kolegoms. Tokiu būdu palyginamos kompanijos parduotų objektų kainos, taip pat pasidalinama patirtimi apie pirkėjų vertinimus tam tikroje rinkos dalyje. Kai kuriais atvejais, pasinaudojant registrų centro duomenimis, objektų kainų analizės rodo, kad kaina yra lyg ir normali, tačiau brokeris, atsižvelgęs į pirkėjų atsiliepimus, gali objektyviau įvertinti tokius kriterijus, kaip susisiekimas, vietos infrastuktūra, rajono saugumas, prestižas ir pan.

Taigi norint teisingai nustatyti parduodamo objekto kainą, be jokių abejonių, verta kreiptis į profesionalų brokerį, juolab kad ši paslauga yra nemokama.

Į viršų

Kaip paruošti namus apžiūrai?

Pagrindinis Jūsų, kaip pardavėjo, tikslas – leisti potencialiam pirkėjui įsijausti į šeimininko vaidmenį. Atėjęs apžiūrėti būsto, žmogus turi jaustis laisvai ir įsivaizduoti save ateityje gyvenantį Jūsų namuose. 
Prieš priimdami potencialius savo būsto pirkėjus, nuspręskite, kaip ketinate tai daryti: ar rodysite savo būstą kiekvienam paskambinusiam, visiškai prisitaikydami prie pirkėjo, ar skirsite apžiūroms konkrečią datą? Praktika rodo, jog visgi sėkmingesnis yra antrasis variantas. Privalumai: turėsite laiko tinkamai paruošti namus, vienu metu aprodysite juos didesniam žmonių skaičiui. 
Taigi nuo ko pradėti?
Pirmiausia išsirinkite dieną ir laiką, kada planuojate būsto apžiūrai priimti pirkėjus. Geriausiai tam tinkančios dienos – antradienis, ketvirtadienis arba šeštadienis. Darbo dienomis tinkamiausias laikas yra po 17 valandos, savaitgalį labiausiai tinka pirma dienos pusė, maždaug nuo 11-12 valandos.
Skirkite laiko namų sutvarkymui. Pirmiausia, paslėpkite visas asmenines smuklmenas: nukabinkite nuotraukas, surinkite smulkius suvenyrus, papuošalus.  Virtuvėje paslėpkite visus puodus ir keptuves, sudėkite daiktus nuo stalų į spinteles. Miegamuosiuose surinkite nereikalingas pagalvėles ir antklodes. Ypatingas dėmesys turėtų būti skirtas vonios kambariui. Tai pati asmeniškiausia būsto vieta, todėl čia praktiškai turėtų likti tik vonios įranga ir baldai. Nepalikite rankšluosčių ir asmeninių higienos priemonių, taip pat paslėpkite plaukų džiovintuvą.
Apžiūroms skirdami vieną dieną per savaitę, nesugaišite daug laiko juos tvarkydami. Tegul ši diena sutampa su kassavaitiniu Jūsų namų tvarkymu. Skirkite daugiau dėmesio veidrodžių, grindų ir praustuvų švarai bei blizgesiui.
Prieš įsileisdami pirkėjus, išvėdinkite kambarius. Jei būstą parduodate vasaros karščių metu, pasistenkite, kad namuose būtų vėsu, jei – žiemą, namuose turėtų būti jaukiai šilta. Netgi galite papildomai pašildyti patalpas elektriniais prietaisais. Jei turite židinį, būtinai jį užkurkite.
Nemalonius namų kvapus geriausiai išsklaido kavos aromatas. Tuo pačiu turėsite kuo pavaišinti pirkėjus.  Norėdami suteikti būstui jaukumo, kambariuose įjunkite visus šviestuvus.  Galite įjungti ramią muziką, tai padės žmonėms atsipalaiduoti.
Žmogus vadovaujasi penkiais pojūčiais, todėl siekdami palikti kuo didesnį įspūdį, padrąsinkite pirkėjus paliesti minšktus baldus, pauostyti žydinčias gėles, įsiklausyti į namų tylą. Svarbu, jog pirkėjas jaustųsi laisvai, todėl duokite jam laisvės pačiam vaikštinėti po jūsų namus. Tegul jis pats įeina į kambarius, atsidaro sienines spintas.

Kadangi pirkėjas, matydamas būsto savininką, dažniausiai jaučiasi nejaukiai, būsto apžiūras geriausia patikėti brokeriui. Jis žinos, kaip padąsinti pirkėją, o šis savo ruožtu, nematydamas savininkų, pats greičiau įsijaus į būsimo šeimininko vaidmenį. Galų gale, pirkėjas mintyse turėtų sau pasakyti: –  „Tai mano būsimi namai“.

Į viršų

Derybos su pirkėju

Norint sėkmingai derėtis, pirmiausia reikia žinoti būsimų derybų tikslą – ką norima pasiekti. Būsto pardavimo atveju pagrindinis derybų tikslas būtų išsiderėti kuo aukštesnę būsto pardavimo kainą. Šiam tikslui įgyvendinti, visų pirma, reikia teisingai nustatyti turto kainą. (nuoroda į kainos nustaymą). Apie tai buvo rašoma ankstesniame straipsnyje.
Taigi pirmos derybos su potencialiu pirkėju turėtų vykti jau po Jūsų buto apžiūrėjimo. Jei pirkėjas rimtai svarsto galimybę pirkti turtą, reikėtų pasiruošti keletą argumentų, dėl ko Jūsų būstas vertas prašomos kainos.
Pasidomėkite, kokie panašūs pasiūlymai šiuo metu yra reklamuojami. Kuo jūsų būstas galėtų išsiskirti?  Žinokite visus savo būsto privalumus (gražus vaizdas pro langą, rami vieta, saugi aplinka, geras susisiekimas ir t.t ). Taip pat vertėtų pasitikrinti žinias apie savo būsto statybos ypatumus. Tai ypač svarbu individualių namų pardavėjams ir naujų butų savininkams. Klientai dažnai nepragrįstai priekaištauja dėl statybinių medžiagų ar darbų  kokybės, taip pat dėl pasirinktų konstrukcinių sprendimų.
Derėdamiesi visada turite tiksliai žinoti savo pageidaujamą kainą ir ribą, iki kiek daugiausiai galite nuleisti kainą. Jei parduodate butą, deryboms vertėtų palikti ne daugiau nei kelis tūkstančius litų, jei norima pirkti namą – iki 10 tūsktančių litų.
Leiskite pirkėjui pirmam pasiūlyti savo kainą. Tuomet geriau suprasite jo motyvaciją pirkti, taip pat mokumo galimybes.  Jei klientas labai norėtų sumažinti kainą, turėkite pasiruošę alternatyvų, pvz., paliksite daugiau baldų, apmokėsite notaro paslaugas, sutarsite dėl trumpesnio išsikraustymo termino ir pan.
Deryboms geriausia pasirinkti neutralią vietą, idealiausiai tinka nekilnojamo turto brokerio biuras. Tuomet nekyla nepageidaujamų ginčų dėl buitinės technikos ar baldų, į kuriuos pirmiausia apeliuojama, esant parduodamame būste. Taip pat pirkėjas, siūlydamas kainą brokeriui, nedrįs prašyti pernelyg didelės nuolaidos, o ir brokerio pareiga bus ginti Jūsų interesus.

Svarbiausia, žinokite, ką norite pasiekti derybomis. Laikykitės tvirtos pozicijos tik dėl svarbiausių dalykų, o ne tokiems reikšmingiems – vertėtų pirkėjui padaryti nuolaidų. Taip abi šalys liks patenkintos, nes pirkėjas pasijus irgi išsiderėjęs šį tą savo naudai.

Į viršų

 


PATARIMAI PIRKĖJAMS

Kodėl perkant reikalinga brokerio pagalba?

Jums nusprendus įsigyti naują gyvenamą būstą, turbūt kyla ne vienas klausimas, susijęs su būsto pirkimu, ir dažnai net nežinote nuo ko pradėti: kur geriausia nusipirkti nekilnojamą turtą, ar jo vertė iš tiesų tokia ir yra, kokią siūlo pardavėjas, ir pan. Brokerio tarpininkavimas palengvins jums būsto ar kitokių investicijų į nekilnojamą turtą paiešką bei padės išvengti dažniausiai patiriamių su nekilnojamo turto pirkimu susijusių klaidų. Brokeris bus kartu su Jumis visą pirkimo procesą – nuo jūsų idėjos, lūkesčių  ir susidomėjimo pirkti objektą iki pat pirkimo sutarties pasirašymo. Specialistas padės išsiaiškinti, kokio būsto norite, kokie objektai tenkina Jūsų poreikius ir atitinka pageidaujamus kriterijus, dalyvaus su Jumis būsto apžiūroje, įvertins jo kokybę bei siūlomą kainą.

Kadangi kiekvieną dieną Jūs nesusiduriate su NT paieška ir pirkimu ar bent jau tai tenka daryti retai, bėgant laikui, NT rinka kinta ir Jūsų turėtos žinios ir informacija pasensta. Dėl dažnų kainų svyravimų, neteisingai įvertinto rajono ar kitos objekto vietos vertės ir aplinkos kokybės, galite lengvai apsirikti permokėdami, pirkdami ar netinkamai pasirinkdami nekilnojamo turto objektą. Brokerio tarpininkavimas yra kompetencija ir žiniomis pagrįsta paslauga, kuri padės Jums išvengti klaidų, nesusipratimų ir galimų apgaulių. Galėsite būti ramūs sėkmingai investavę į Jums labiausiai tinkantį objektą. Dėl sukauptos patirties brokeris žymiai efektyviau vykdo Jūsų poreikius atitinkančių objekų paiešką bei atranką ir teikia tik daugiausiai dėmesio vertus pasiūlymus.

Brokerių bendradarbiavimas su didžiausiomis Lietuvos nekilnojamo turto agentūromis sukuria jų vidinį tinklą,  per kurį  visi tinklo brokeriai bus informuoti apie Jūsų pageidavimus ir norimo būsto paiešką, praplės jūsų svajonių būsto pasiūlą. Jūsų objekto paieška bus nuolat sėkmingai atnaujinama,  siekiant rasti jums tinkamiausią variantą.

Brokeris puikiai išmano NT rinką, rinkos siūlomas kainas bei pokyčių tendencijas, todėl Jūs išvengsite permokėjimo už savo naująjį būstą. NT brokeris yra suinteresuotas ir motyvuotas derėtis dėl kainos ir nustatyti kuo patrauklesnę kainą pirkėjui. NT brokeris yra ir juridinių klausimų konsultantas. Tai palengvins Jums išspręsti teisinius bei kitus su sandoriu susijusius klausimus.

Į viršų

Derybos su pardavėju

Perkant nekilnojamą turtą, ypač, jei tai darote pirmą kartą, Jums gali pritrūkti kompetencijos ir žinių, tad gali būti sunku derėtis su pardavėju dėl būsto kainos. Kaip įprasta, pardavėjas nori kuo brangiau parduoti, o pirkėjas – priešingai - kuo pigiau nusipirkti. Įvyksta dviejų interesų sankirta, todėl sandoris gali daugybę kartų būti atidėtas ar net galutinai žlugti. Todėl derybose ypač praverčia profesionalas, savo žiniomis bei patirtimi galintis padėti Jums sėkmingai įvykdyti sandorį, kad abi pusės liktų patenkintos.

Į viršų

Kokio būsto ieškote?

Perkant būstą ne visada svarbiausia yra kaina. Svarbu įvertinti ir kitus aspektus, kurie dažnai pastebimi tik vėliau, pagyvenus ir praėjus tam tikram laikotarpiui.

 • Itin svarbu atsižvelgti bei įvertinti nekilnojamo turto esamą vietą. Svarbu surinkti informaciją apie objekto rajoną, kurioje miesto dalyje ar apylinkės regione jis yra. Dažnai nutinka taip, kad norimas įsigyti būstas yra mieste ar rajone, apie kurį jūs neturite pakankamai informacijos;
 • Reikia atidžiai apsvarstyti būsto poreikį, kiek laiko planuojate gyventi perkamame būste, ar nenutiks taip, kad keisis Jūsų gyvenimo būdas ir naujieji namai taps nepraktiški, pvz. gimus vaikams, atsikėlus senyvo amžiaus tėvams;
 • Atsižvelkite į infrastruktūrą: ar naujasis būstas yra netoli nuo jūsų darbovietės. Turite išsiaiškinti viešojo transporto galimybes būsto atžvilgiu bei kiek trunka kelionė į miesto centrą;
 • Taip pat svarbu įvertinti objektą supančią aplinką – ar yra šalia gamyklų, keliančių triukšmą bei didinančių taršos lygį pramonės įmonių, magistralių;
 • Įvertinkite kur yra artimiausios švietimo įstaigos - mokyklos, universitetai ir arčiausi prekybos centrai;
 • Kritiškai įvertinkite savo pasirinkimą – pasistenkite įsivaizduoti esantys pardavėjo vietoje ir įvertinite, ar būstas šiuo požiūriu Jums vis dar patrauklus;
 • NT brokeris turi padėti Jums apsispręsti, kokio tiksliai ieškote būsto, išsiaiškinti ir įvertinti aplinką, kainą veikiančius veiksnius ir kitus su būsto pirkimu susijusius klausimus.  Analizuojant kriterijus, sudaromas pilnas norimo būsto paveikslas. Rezultatas – paieškos žymiai paspartėja.
 • Jeigu nusprendėte naudotis brokerio paslaugomis, įsitikinkite, kad pasirinktas brokeris yra patikimas tarpininkas, išmanantis savo profesiją, turintis patirties bei žinių. Nesidrovėkite pasidomėti jo rezultatais. Naujo būsto įsigyjimas yra vienas svarbiausių žmogaus gyvenimo sprendimų, todėl patikimas tarpininkas bus vertingas Jūsų pagalbininkas.
Į viršų

Kaip pasirinkti banką?

Dažnai būsto pirkėjai neturi pilnos įnešamos pinigų sumos, todėl tenka pasinaudoti banko teikiamomis kredito paslaugomis. Tuomet atsiranda papildomų problemų, susijusių su finansine pagalba bei jos šaltiniais. Prieš imdami paskolą būstui  bei pasirašydami sutartį su banku, turite gerai išnagrinėti banko teikiamo kredito sąlygas bei pasiūlymus, apžvelgti alternatyvius finansų šaltinius. Banko siūlomos plačios finansavimo galimybės ne visada reiškia, kad Jums būtent tokio pasiūlymo ar tokios sumos ir reikia. Įvertinkite paskolų įmokas, palūkanas bei metinę permoką. Įsitikinkite, ar iš tiesų be didelio nuostolio galėsite kas mėnesį skirti dalį savo pajamų būsto paskolos grąžinimui, ar tai ženkliai neribos jūsų gyvenimo lygio. Nepatingėkite pasidomauti apie įvairių bankų siūlomų kreditų sąlygas bei jas palyginti. Jeigu turite tam tikrų rimtų finansinių galimybių, leiskite kreditoriams suprasti, kad Jūs žinote ir kitų bankų pasiūlymus, todėl galite pasiderėti dėl palankesnių paskolos sąlygų. Išnagrinėję kreditavimo įmonių pasiūlymus ir juos palyginę, galite priimti geriausią būsto paskolos sprendimą.

Į viršų

Kaip ieškoti būsto?

Jei nusprendėte patys ieškotis naujojo būsto savo jėgomis ir skirti tam pakankamai laiko, turime Jums keletą patarimų, kaip geriausia tai atlikti:

 • Apsispręskite, kuriame miesto rajone norite apsigyventi. Kadangi vieta yra vienas svarbiausių naujojo būsto elementų, toje vietoje ar apylinkėje pabandykite pasivaikščioti ir praleisti šiek tiek laiko.
 • Nusprendę, kad išsirinkote tikrai Jums tinkantį rajoną ar vietą, imkitės kito žingsnio - ieškokite pardavėjų. Tai galite daryti ieškodami skelbimų internete arba Jums patinkančioje zonoje platindami skrajutes į gyventojų pašto dėžutes.
 • Radus pardavėją, Jūsų laukia būsto apžiūra. Jei nenusimanote ir nežinote, kaip patikrinti nusižiūrėto NT kokybę, apžiūrėkite parduodamą objektą su specialistu, kuris tikrai žino, moka ir sugeba įvertinti būsto kokybę ir ją atitinkančią kainą.
Į viršų
Visos teisės saugomos © 2011-2021 Anželika Starikovič